Zadzwoń do nas!

+48 603 125 599

Zajęcia

W bieżącym roku szkolnym pracujemy w oparciu o programy wychowania przedszkolnego. Dbając o edukację dzieci  3, 4, 5, 6 letnich  wybraliśmy programem „KOLOROWY START” MAC EDUKACJA, Wiesława Żaba – Żabińska. Dla każdej grupy wiekowej jest odpowiednio przystosowany pakiet. Program prezentuje nowatorską koncepcję wychowania przedszkolnego, dzięki której dziecko poprzez zabawę edukacyjną stopniowo przygotowuje się do edukacji szkolnej. Zastosowane w programie rozwiązania metodyczne i merytoryczne, ciekawe i bliskie dziecku, oparte zostały na współczesnych osiągnięciach pedagogiki przedszkolnej.

Plan dnia

Co robią wasze BAŚNIOWE PRZEDSZKOLAKI, czyli ramowy rozkład dnia – informujemy, iż ze względu na różnorodne zajęcia i spotkania poza terenem placówki, możliwe są odstępstwa od wyznaczonych godzin.

6.30 – 8.15 – Schodzenie się dzieci. Zabawy w kącikach zainteresowań, gimnastyka poranna, zabawy kołowe, praca indywidualna z dzieckiem.

8.15 – 8.30 – Czynności porządkowo-gospodarcze, doskonalenie czynności samoobsługowych i higienicznych. Przygotowania do śniadania.

8.30 – 9.00 – Śniadanie.

9.00 – 10.30 – Zajęcia edukacyjne zgodne z podstawą programową.

10.30 – 11.20 – Zintegrowana działalność edukacyjna, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia rytmiczno-ruchowe i umuzykalniające, kuchcikowo, zajęcia teatralne itp.

11.20 – 11.30 –  Czynności porządkowo-gospodarcze, doskonalenie czynności samoobsługowych i higienicznych. Przygotowania do obiadu.

11.30 – 12.30 – Obiad.

12.00 – 14.50 – Odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkę, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy w kącikach zainteresowań, spacery itp. J. angielski.

14.50 – 15.00 – Czynności porządkowo-higieniczne przed podwieczorkiem.

15.00 – 15.30 – Podwieczorek.

15.30 – 17.00 – Zabawy i gry dydaktyczne, bądź ruchowe na placu przedszkolnym, praca korekcyjno-kompensacyjna, zabawy w kącikach zainteresowań, rozchodzenie się dzieci.

Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu w ramach czesnego dzieci korzystają z zajęć:

 • Dydaktycznych – prowadzonych przez nauczyciela grupy w oparciu o program wychowania przedszkolnego. Są to zajęcia wspierające rozwój mowy i myślenia, edukację matematyczną i językową, świadomość przyrodniczą, rozwój motoryki małej i dużej.
 • Zajęcia z języka angielskiego  prowadzone przez nauczyciela . Naukę zapamiętywania, rozumienia i mówienia ułatwia zabawowa forma zajęć.
 • Gimnastyka buzi i języka, czyli zajęcia z logopedą .
 • Nauka tańca czyli uwrażliwienie na muzykę, kształtowanie estetyki ruchu i pamięci muzycznej .
 • Gimnastyka korekcyjna jako przeciwdziałanie i zapobieganie powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym .
 • Zajęcia plastyczne i techniczno-konstrukcyjne dają możliwość poznania ciekawych technik. Udział w tych zajęciach pobudza wyobraźnię, a własna twórczość jest źródłem radości.
 • Zajęcia rytmiczno-ruchowe uwrażliwiają na wszystkie aspekty muzyki, pozwalają obcować z rytmem, tempem, dynamiką i instrumentami.
 • Zajęcia teatralne  pozwalają dziecku rozwijać swoją wyobraźnię.
 • Kuchcikowo daje poczucie radości z możliwości współtworzenia przekąsek i ich degustacji.
 • Mały Einstein – poznawanie świata poprzez eksperymenty.

Oferujemy w naszej placówce dodatkowo płatne zajęcia:

 • zumba
 • zajęcia sportowe
 • robotyka
 • fizjoterapia
 • zajęcia z integracji sensorycznej

Plan żywienia

Co jedzą Baśniowe przedszkolaki? – czyli propozycje naszej kuchni.
Przedszkole “BAŚNIOWA KRAINA” proponuje dzieciom trzy planowe posiłki. Są to posiłki domowe przygotowywane przez „ciocie” kucharki według jadłospisu.

Proponujemy na:

Śniadanie:
Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, serem białym, dżemem oraz warzywami sezonowymi (pomidor, ogórek, sałata, papryka, itp.), pastami rybnymi, jajecznymi i twarogowymi. Do picia herbata.

Obiad:
I danie: Zupy na wywarze jarzynowym lub mięsnym.
II danie: Ziemniaki, różne rodzaje kasz, ryż, 2-3 razy w tygodniu danie mięsne, 1 raz w tygodniu ryba i 1-2 razy w tygodniu dania mączne (naleśniki, pierogi, kopytka, knedle, pyzy).

 Podwieczorek:
Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, dżemem, pasztetem, miodem, serkiem topionym, ciasto domowe lub bułeczki drożdżowe, pączki, oponki, chałka z nutellą itp., jogurt, kisiel, budyń, owoce sezonowe. Do picia herbata owocowa, sok, kakao lub kawa z mlekiem.

Do dyspozycji dzieci przez cały dzień woda mineralna.

W naszym przedszkolu respektowane są również indywidualne diety np. małych alergików. Dla nich gotowane są oddzielne posiłki wg wskazań rodziców.

Kuchnie w przedszkolach wyposażone są w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i przygotowanie wartościowych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę uzgodnioną z dietetykiem oraz z Terenową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza ich do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowywania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem i widelcem, itp.